Nauczyciel angielskiego

1024px-Flag_of_the_United_Kingdom.svgOstatnio kilka osób zapytało mnie czy poza doradztwem zawodowym i edukacyjnym uczę też języka angielskiego. Więc TAK, jestem też nauczycielem angielskiego :). Już od kilku lat zajmuję się tym na co dzień. Obecnie uczę głównie prywatnie, w Southampton (UK) i przynajmniej na razie nie zamierzam uczyć przez Internet, ale może się to kiedyś zmienić. 🙂

Czy znam się na tym?

Tak, znam się na uczeniu angielskiego. Ukończyłem w Anglii specjalizację nauczycielską z zakresu „uczenia języka angielskiego dla mówiących innymi językami”. A na dodatek od dwóch lat uczę angielskiego w collegu.

Jak uczę?

Skutecznie :). Oczywiście pod warunkiem, że ktoś chce się nauczyć i robi wszystko, aby to wyszło. Uczę zarówno codziennego angielskiego, jak i akademickiego. Zwykle posługuję się programami nauczania opracowanymi przez dwa brytyjskie uniwersytety – Cambridge oraz Oxford. Te dwie uczelnie mają ponad sto lat doświadczenia w uczeniu angielskiego na całym świecie oraz w przygotowywaniu wartościowych materiałów do nauki.

Czy przygotowuję do testów i egzaminów?

Tak, przygotowuję.

Jeśli zależy Ci na egzaminach ESOL, to mam doświadczenie zarówno w uczeniu ESOL (English for Speakers of Other Languages), jak i w egzaminowaniu.

Jeśli zależy Ci na egzaminach FCE czy też CAE, oferowanymi przez Uniwersytet Cambridge, to jak już wspominałem, posługuję się programami nauczania wydanymi przez Cambridge University Press, które napisane są między innymi z myślą o osobach chętnych na te egzaminy.

Jeśli zależy Ci na zdaniu testu IELTS General Training, oferowanemu między innymi przez Uniwersytet Cambridge, to znowu wyżej wspomniane programy idealnie się nadadzą.

Jeśli zależy Ci na IELTS Life Skills, czyli teście wymaganym między innymi do obywatelstwa, to w programie niewiele się on różni od ESOL. Po prostu trzeba go teraz zdać w specjalnie certyfikowanych centrach. Mogę Cię do niego przygotować.

Za to, jeśli zależy Ci na teście IELTS Academic, to do uczenia używam książek do akademickiego angielskiego wydanych przez Oxford University Press.

Ile to kosztuje?

Cena zależy od tego jakiego angielskiego chcesz się uczyć, jak często oraz ile godzin. Więc nie posiadam jakiegoś konkretnego cennika. Z każdym ustalam to indywidualnie.

 Tak więc jeśli chcesz się prywatnie uczyć angielskiego w Southampton, to się ze mną skontaktuj i porozmawiamy o konkretach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *