Jestem nurkiem

nur_2

Poza tym, że prowadzę własny biznes oraz jestem nauczycielem angielskiego, a także doradcą zawodowym i edukacyjnym, przede wszystkim mam swoje życie prywatne oraz swoje pasje. Jedną z nich jest nurkowanie. Robię to tak często jak mogę i wciąż czuję że zbyt rzadko :). A czym Ty się interesujesz? Czy w Twoim życiu jest miejsce na hobby czy pasje?

Z racji mojej działalności doradczej, często pomagam moim klientom w tworzeniu profesjonalnego brytyjskiego CV, więc naczytałem się już dość dużo o różnych hobby wśród Polaków w UK. No i choć zdarzają się takie ciekawe pozycje jak sztuki walki czy kuchnia indyjska, to jednak przeważa: oglądanie telewizji, słuchanie muzyki lub też moda… Serio? Co to w ogóle znaczy, że ktoś interesuje się modą? Ogląda reklamy w gazetkach i potem idzie to kupić? No bo przecież chyba nie projektuje mody… Za to jak mi ktoś pisze, że ogląda telewizję i słucha muzyki, to ja to niestety odczytuję jako „moje życie jest nudne, nie potrafię zorganizować sobie czasu wolnego, więc włączam telewizor”. A co gorsze, tak samo odczytają to porządni pracodawcy…

Zresztą popatrz na to z innej strony. Czy Ty wolisz otaczać się ciekawymi ludźmi, czy też przeciętnymi lub nawet nudnymi? A teraz postaw się na miejscu pracodawcy… Przyjmiesz do pracy kogoś, kto Cię nudzi?  Raczej nie… Bo skoro normlanie nie chcesz z takimi osobami przebywać, to tym bardziej nie chcesz nikomu takiemu płacić i jeszcze widywać na co dzień w pracy… Pracodawcy przede wszystkim robią interes! Mają na niego swoje wizje oraz plany. Więc ci najlepsi chcą pracować tylko z ludźmi wyjątkowymi, z którymi je zrealizują oraz którzy być może w jakiś sposób im imponują… Dlatego chętnie przeczytają o Twoich pasjach na CV lub zapytają o nie na rozmowie kwalifikacyjnej. A przecież w oglądaniu telewizji nie ma ani niczego wyjątkowego, ani też imponującego.

Rozmowa o pasjach jest też świetna na różnego rodzaju sztywne imprezki, na których nie za bardzo wiesz jak się zachować i o czym w zasadzie z innymi rozmawiać… Znacznie łatwiej jest zainteresować sobą innych i naprawdę kogoś poznać, gdy rozmawiasz o tym, co faktycznie cię kręci. Bo o czym innym możesz gadać? O pracy „na salacie”, czy o minimalnej krajowej?

Nie wstydź się swojego hobby! Prędzej czy później spotkasz na swojej drodze kogoś, kto interesuje się tym samym, co Ty. Może nawet zapiszesz się do jakiegoś klubu i dzięki temu zaczniesz się rozwijać w kierunku, który naprawdę Cię interesuje… A tu w UK to dla nas bardzo ważne zarówno ze względu na zdrowie psychiczne, jak i na potencjalne możliwości wynikające z nowych znajomości. Bo przecież wszyscy wiemy ilu Polaków narzeka na pracę, której nie lubi i w której dobrze nie płacą. Ilu ludzi mówi, że w zasadzie nie ma tu żadnych dobrych znajomych… Ilu z nas po prostu wraca do domu i włącza polską telewizję… Czy tak chcesz spędzić następne 5-10 lat życia? Pewnie nie…

Więc znajdź swoje hobby, odkryj swoje pasje i coś rób poza pracą, oglądaniem Polsatu i czytaniem gazetek z Lidla! Poznaj ludzi, rozwijaj się, zapisz się do klubu… ŻYJ!

Kto wie, może kiedyś zajmiesz się swoimi pasjami zawodowo. Przecież nie chcesz chyba całe życie siedzieć w pracy, której nie znosisz! Może więc zostaniesz trenerem koszykówki, fotografem, czy też instruktorem nurkowania? Czemu nie? Ktoś się tym przecież zajmuje, więc czemu nie Ty?

Nie masz czasu na hobby? To znajdź 😉 Wcale nie piszę tego złośliwie… Jak masz czas na telewizję, którą potem wpisujesz w CV jako hobby, to masz czas, tylko masz nudne to hobby 😉 Nie ma czasu, bo masz dzieci? To zajmuj się tym hobby razem z dziećmi. W czym problem? Dzieci z natury są ciekawskie i chcą odkrywać świat, więc na pewno spodoba im się to, co robisz oraz to, że robią to razem z Tobą!

Z racji mojej pracy, na co dzień wysłuchuję dość dużo wymówek i przyznam, że czasami jest to dla mnie męczące. Ale jakie męczące musi być wmawianie ich sobie przez całe życie? 🙂 Tak więc moja dobra rada… Skończ z wymówkami i zacznij robić to, co uwielbiasz 🙂 Ja nurkuję i to właśnie daje mi na co dzień energię do działania 🙂

A jeśli Ty chcesz zacząć nurkować to najlepiej przeczytaj poniższy artykuł z bloga o dumnej nazwie „Tam i z potworem” :). Znajdziesz tam wszystkie informacje, których Ci trzeba do rozpoczęcia Twojej nowej podwodnej przygody.

Daj nura!

Zobacz też mój film spod wody…

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *